Bitcoin – tak czy nie? Czy powinieneś zainwestować w Bitcoina?


Zastanawiasz się, czy powinieneś zainwestować w Bitcoina? Jeśli byłeś ostatnio w pobliżu dzieciaków z wiadomościami finansowymi, bez wątpienia słyszałeś o błyskawicznym wzroście najbardziej znanej kryptowaluty na świecie.
In the event you loved this article and you would like to receive details about eth i implore you to visit the webpage.

A jeśli jesteś teraz jak wiele osób, prawdopodobnie zastanawiasz się: „Bitcoin – tak czy nie?”

Czy powinieneś zainwestować? Czy to dobra opcja? A co to do cholery jest Bitcoin?

Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o Bitcoin, zanim zainwestujesz. Należy również pamiętać, że ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych i nie należy go traktować jako jakiejkolwiek porady finansowej.

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin jest znany jako kryptowaluta lub waluta cyfrowa. To w zasadzie pieniądze online. Jak każdą walutę, możesz ją wymienić na inne waluty (np. Kup bitcoiny za dolary amerykańskie lub odwrotnie) i również zmienia się w stosunku do innych walut.

W przeciwieństwie do innych walut jest jednak zdecentralizowany, co oznacza, że ​​nie ma za to jednego banku centralnego, kraju ani rządu. A to oznacza, że ​​nie jest tak podatny na złe zarządzanie przez rząd czy bank centralny.

Plusy Bitcoina

# 1 Łatwe wysyłanie pieniędzy

Ponieważ jest zdecentralizowany, oznacza to również, że możesz wysłać przyjacielowi Bitcoin (pieniądze) na drugi koniec świata w kilka sekund bez konieczności przechodzenia przez pośrednika bankowego (i płacenia opłat bankowych).

Już sam ten fakt sprawia, że ​​Bitcoin jest bardzo popularny. Zamiast czekać na przelew, który może potrwać kilka dni, możesz wysłać płatność w kilka sekund lub minut.

# 2 Ograniczona podaż

Jest tylko 21 milionów bitcoinów, które kiedykolwiek zostaną wydobyte. Ogranicza to ilość bitcoina, jaką kiedykolwiek można wyprodukować. To tak, jakby powiedzieć, że rząd nie może drukować pieniędzy, ponieważ liczba rachunków jest ograniczona – a one już nie będą drukować.

Gdy istnieje zestaw podaży, Twoja siła nabywcza jest zachowana, a waluta jest odporna na niekontrolowaną inflację.

Ta ograniczona podaż przyczyniła się również do wzrostu ceny Bitcoina. Ludzie nie chcą waluty, którą można wydrukować – lub nadmuchać – w nieskończoność zgodnie z kaprysem chciwego rządu.

# 3 Prywatne

Większość ludzi uważa, że ​​Bitcoin jest całkowicie anonimowy. Ale tak naprawdę nie jest anonimowy – jest bardziej prywatny. Wszystkie transakcje Bitcoin, jakie kiedykolwiek przeprowadzono, można zobaczyć w Blockchain – publicznej księdze Bitcoin.

Ale Twoje imię i nazwisko oraz dane identyfikujące transakcję nie są widoczne. Każda transakcja jest powiązana z adresem – ciągiem tekstu i znaków. Więc chociaż ludzie mogą zobaczyć Twój adres, nie ma możliwości powiązania tego adresu z Tobą.

Wiele osób, które nie lubią, gdy ich banki szpiegują ich (lub mówią im, ile własnych pieniędzy mogą lub nie mogą przenieść), naprawdę lubi tę funkcję prywatności.

# 4 Taniej w transakcji

Wiele firm musi w dzisiejszych czasach korzystać z kart Visa lub MasterCard, aby zachować konkurencyjność. Jednak te karty pobierają dość znaczne opłaty z każdej transakcji sprzedaży.

Ale sprzedawca, który akceptuje Bitcoin, nie płaci tak wysokich opłat – więc wkłada więcej pieniędzy do ich kieszeni.

Oto niektóre z głównych zalet Bitcoinów. A co z wadami?

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *